http://ibp.lv/uploads/files/Horizon_2020_kopigais_logo.jpg

Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas „Horizon2020” saskaņā ar granta līgumu Nr.649727.

 

Par LIBP dalību BUILD UPON projektā

2015.gada martā Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP) kā partneris uzsākusi dalību Eiropas Savienības (ES) programmas “Horizon2020” projektā “BUILD UPON”, kurā piedalās Eiropas zaļās jeb ilgtspējīgas būvniecības padomes. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu valsts institūcijām nacionālo renovācijas stratēģiju izstrādāšanā un ieviešanā, ņemot vērā, ka daudzām valstīm, tajā skaitā Latvijai, līdz šim ir bijušas grūtības ar šīs stratēģijas sagatavošanu atbilstoši ES likumdošanai. Projektā plānots veicināt ilgtermiņa energoefektīvas renovācijas ietvara izstrādi un ieviešanu 13 Eiropas valstīs un tā kopējā vērtība ir €2.35 miljoni. Projekta koordinators Pasaules Zaļās būvniecības padomes Eiropas reģionālais tīklojums (angļu val. World Green Building Concil Europa Network). Projekta iesniedzējs Spānisjas Zaļās būvniecības padome. 

Saskaņā ar Energoefektivitātes direktīvu, ES valstīm bija uzdots līdz 2014. gada 30. aprīlim iesniegt Briselei savas ilgtermiņa renovāciju stratēģijas. Lielākā daļa no valstīm šo termiņu nokavēja, un līdz ar to daudzas stratēģijas neatbilda ES direktīvas prasībām. Tagad ES dalībvalstīm dots termiņš līdz 2017. gada 30. aprīlim, lai uzlabotu un vēlreiz iesniegtu Briselei savas stratēģijas. Līdz ar Eiropas Komisijas “Enerģētikas savienības” izveidi, kas liks jaunu uzsvaru uz ES energoefektivitātes prasību pilna apjoma īstenošanu būvniecības likumdošanā, nākamie divi gadi būs dalībvalstīm izšķiroši, lai izstrādātu ambiciozu, bet izpildāmu komplekso renovāciju īstenošanas ietvaru. 

Projekta Starptautisko attiecību direktors un koordinators Emilio Miguels Mitre (Emilio Miguel Mitre) no Spānijas sacīja: “Eiropas valstu institūcijām ir ārkārtīgi sarežģīts uzdevums, lai definētu stratēģiju energoefektīvu renovāciju veicināšanai, kā arī nodrošinātu finansējumu un instrumentus šā mērķa sasniegšanai. Izšķiroša sastāvdaļa, kas šobrīd pietrūkst visās valstīs, ir vispārēja iesaistīšanās kopējā stratēģijā. Tas nav tikai valsts sektora, bet arī publiskā un privātā sektora, kā arī visas sabiedrības pienākums. Projekta mērķis ir tieši šīs stratēģijas un iesaistīšanās veicināšana, izmantojot ZBP Eiropas reģionālā tīklojuma iestrādes.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=KLVM2RMLGLU&spfreload=1

 

 

Informācija par WGBC Europa Network 

Pasaules Zaļā Būvniecības Padome ir vislielākā starptautiskā organizācija zaļās būvniecības tirgū un ietver sevī vairāk nekā 100 nacionālās zaļās būvniecības padomes ar vairāk nekā 27 000 biedriem no visas pasaules.

Aktuālā informācija (angļu valodā):

Preses relīze:  Nacionālās renovācijas stratēģijas plāna termiņš- 1 gads, LV ( PDF)

Projekta BUILD UPON prezentācija LV ( PDF)

Preses relīze par projekta "BUILD UPON" uzsākšanu LV ( PDF)

Preses relīze par projekta "BUILD UPON" uzsākšanu ENG ( PDF)

Projekta "BUILD UPON" apraksts ENG

WGBC Eiropas Reģionālā tīkla mājaslapa